מהו החיוך האידיאלי?


מתוך התוכנית מרגישות יופי
החיוך שלנו הוא כרטיס הביקור שלנו ויש לו משמעות חשובה ביותר לאסתטיקה של הפנים וכמובן לביטחון העצמי שלנו. חלק מהתופעות שפוגעות בחיוך המושלם, ניתנות לטיפול בצורה כירורגית וכדי לדבר על הנושא המרתק הזה נמצאת איתנו באולפן ד"ר דבורה שוורץ-ארד, עם כל מה שרציתם לדעת על התופעה הנפוצה מאד – חיוך שחושף חניכיים.

מה גורם לחיוך חושף חניכיים?

יש מספר גורמים לחיוך חושף חניכיים:

  1. שיניים קטנות
  2. שפה קצרה

במקרה שרואים יש לסת עליונה גדולה מידי ובולטת והסנטר אחורי. למעשה התיקון שנעשה זה תיקון של הלסת העלאה של הלסת כלפי מעלה ותיקון הסנטר.

יש פה גם שינוי של השפה?

השפה נתמכת על ידי השיניים, אבל אם הלסת היא גדולה מידי אז היא בעצם מאבדת את התמיכה שלה, כאילו שהיא לא מגיעה לשיניים ואז צריך להביא את השיניים למקומם הנכון, הנכון מבחינה אסטתית.
אנחנו מתייחסים באופן כולל למראה הפנים, למבנה הפנים (מוארכים/רחבים/עגולים), למראה השיניים, למבנה השיניים ולמידת חשיפת החניכיים.

איך עושים את זה? עם ניתוח?

חלק בניתוח וחלק לא. יש כמה טכניקות.
אם לדוגמא השפה היא קצרה, יכולים להיות מצבים חריגים של שפה עליונה קצרה ואז ניתן להזריק לשרירים ולראות אם הבעיה נובעת מבעיה של פעילות יתר של השרירים או כתוצאה משפה קצרה. אם היא קצרה אז צריך להאריך אותה או לשנות את נקודת החיבור שלה וזו כירורגיה שהיא יחסית פשוטה, בהרדמה מקומית ומתוך חלל הפה. זה לא משאיר צלקת או מצריך פעולה מורכבת.

במקרה של הגברת שרואים בתמונות שצריך לתקן את הלסת, אז זה ניתוח שדורש over night ללילה וגם אין צלקות חיצוניות.

איך עושים את זה? עם ניתוח?

ההחלמה היא מספר ימים וזה לא ניתוח מאד כואב, קצת מתנפחים אבל כדי לחזור ולאכול תפוח עץ או גזר צריך מספר שבועות.

משלבים את זה עם יישור שיניים?

קודם כל חשוב שהמפתח שלנו, "המפתח" של השיניים יהיה בסדר. בהנחה שהשיניים יושבות בסדר אחת עם השניה וכל הבעיה היא עם הלסת, אנחנו מתקנים את הלסת.

מהו חיוך אידיאלי?

חיוך כמובן מקרין את האישיות. אנחנו מתייחסים לחיוך שיהיה סימטרי עם המבנה של השיניים ועם מבנה החניכיים. מידת חשיפת החניכיים הנכונה או המקובלת היא בין 2-3 מילימטר בעת חיוך.