אסימטריה בפנים

הפנים של כולנו א-סימטריים במידה מסוימת – אבל כשחוסר הסימטריה משמעותי במיוחד, וכתוצאה מכך האדם מרגיש שהפנים שלו לא אסתטיות, ניתן לתקן את המצב באמצעות הליך מתקדם שמבוסס על תכנון דיגיטלי מתקדם. 

השלב הראשון בתהליך תיקון א-סימטריה בפנים הוא מדידות מדויקות של כל המבנים הרלוונטיים בפנים, כולל סריקה דיגיטלית של השיניים ו-CT של העצמות והרקמות הרכות. המידע המתקבל מוזן למחשב, וכך מובטח תכנון מדויק להפליא של מבנה הלסתות האופטימלי. עוד מרכיב שתורם לאיכות התכנון הוא מודלים בתלת מימד – של הלסת התחתונה ושל הלסת העליונה, הן במצב הקיים והן במצב שאליו שואפים להגיע. בשלב האחרון רופא מומחה לכירורגיית פה ולסת ובפרט בעל ניסיון בניתוחים אורתוגנטיים מיישם את התכנון – גם כן ברמת דיוק גבוהה במיוחד.

ליצירת קשר
אסימטריה בפנים

שאלות ותשובות

מדוע נוצרת א-סימטריה לא אסתטית בפנים?

מראה א-סימטרי לא אסתטי עלול להיות תורשתי, תוצאה של תאונה או חבלה חיצונית, אובדן שיניים, צמיחה לא סימטרית של אחת הלסתות, היפרטרופיה שרירית, היפרפלזיה קונדילרית ועוד.

מהי היפרטרופיה שרירית?

היפרטרופיה היא גדילה ביתר. היפרטרופיה שרירית, בהקשר של א-סימטריה בפנים, היא מצב שבו נוצרת נפיחות בצד אחד באזור זווית הלסת התחתונה או הרקה. הטיפול המקובל כיום במקרים אלה הוא הזרקה אל השריר המוגדל. ההזרקה מפחיתה את הגירוי העצבי לשריר, כתוצאה מכך ישנה ירידה בפעילות שלו ולכן גם ירידה במסת השריר. השפעת ההזרקה נמשכת 3-4 חודשים, ולאחר מכן תתבצע הזרקה נוספת - עד שהמראה הרצוי מתקבע. ההזרקות מתבצעות ב-2 או 3 נקודות, בעומק הפנים, ולכן הן לא משפיעות על שרירי ההבעה וגם לא על עור הפנים.

מהי היפרפלזיה קונדילרית?

היפרפלזיה קונדילרית היא הפרעה התפתחותית שגורמת לסטייה של הלסתות. במצב תקין שני מפרקי הלסת, בצד ימין ובצד שמאל של הפנים, גדלים באופן סימטרי - אצל בנות עד גיל 15-16 ואצל בנים עד גיל 17-18. גדילה בקצב שונה מובילה לא-סימטריה בפנים, וכך גם המשך גדילה רק בצד אחד אחרי הגיל הנ"ל. הגורם להיפרפלזיה קונדילרית עדיין לא ידוע, ובמקרים רבים היא מחמירה עם השנים, כלומר מידת הסטייה של הלסתות הולכת וגדלה.

יש לכם עוד שאלות?

צרו איתנו קשר

עוד במרכז

הרמת רצפת סינוס
הרמת רצפת סינוס

כאשר מבצעים השתלות דנטליות (השתלות שיניים) באזור הלסת העליונה, פעמים רבות יש צורך בהרמת רצפת הסינוס על מנת לאפשר בניית עצם והשתלות דנטליות באזור לסת עליונה אחורית.

לפרטים נוספים
השתלת עצם – אוגמנטציה
השתלת עצם – אוגמנטציה

טיפול השתלת עצם במרפאה שלנו יכול להיות חוויה נוחה וחיובית באם מבוצע במרכז כירורגי שוורץ-ארד.

לפרטים נוספים
טיפולי שיניים תחת הרדמה כללית
טיפולי שיניים תחת הרדמה כללית

מרכז כירורגי שוורץ-ארד מאושר ע"י משרד הבריאות לביצוע הרדמה כללית וסדציה תוך ורידית (עמוקה). ניתן לעבור כל טיפול תחת הרדמה כללית, על סמך תוכנית מותאמת אישית ובחדרי טיפול וניתוח משוכללים

לפרטים נוספים
נגישות