השתלת עצם – אוגמנטציה

הטכנולוגיה של היום מאפשרות שימוש בחומרים אשר יוצרים גירוי ומשרים יצירת עצם על ידי תאי הגוף של המטופל עצמו כגון: טסיות מועשרות Platelets Rich Plasma או תאי אב Stem cells .

השתלת עצם ממקור עצמי סמוך. לעיתים, אנחנו נדרשים להוסיף שתל עצם מכיוון שרכס הלסת נספג משמעותית. פעולה זו מחזירה את רכס הלסת למבנה המקורי אשר נספג. פעולה כירורגית זו מבוצעת לרוב תחת סדציה או הרדמה כללית.

שתל העצם בו אנו משתמשים הינו ממקור עצמי (המטופל עצמו) אשר נלקחת בדר"כ בפה מאזור הסנטר/אזור שן הבינה התחתונה או ממקומות אחרים בחלל.

ליצירת קשר
השתלת עצם – אוגמנטציה

שאלות ותשובות

אלו סוגי השתלות עצם יש?

תחליפי העצם יכולים להילקח ממספר מקורות שונים: ממקור אדם, בקר או מקורות סינטטיים.

מתי יש צורך בהשתלת עצם לפני השתלות שיניים?

לאחר הבדיקה הקלינית ובדיקת צילומי הרנטגן, יימצא לעיתים מצב המוגדר כחסר עצם: מצב בו "אין מספיק עצם" לצורך אחיזת שתלים.
במקרים אלו, ניתן לבצע ניתוחים מקדימים או משולבים עם ההשתלות, לצורך הוספת עצם. מקור העצם יכול להיות עצמי (מאתר סמוך) או מלאכותי (השתלת תחליפי עצם).

מהם הגורמים ליצירת חוסר בעצם לצורך השתלות?

– דלקת סביב חוד השן אשר גרמה לספיגת העצם
– מחלת חניכיים
– חוסר מולד של שיניים
– אובדן שיניים במשך תקופה ממושכת
– קירבת רכס העצם לרצפת הסינוס, האף
– כישלון שתלים
– תהליכים גידוליים ועוד
– אוגמנטציה(השתלת עצם) לצורך השתלות
הסבר מפורט יינתן במהלך הכנת תוכנית הטיפול שלך.

יש לכם עוד שאלות?

צרו איתנו קשר

עוד במרכז

רפואת הפה
רפואת הפה

אבחון וטיפול במחלות שונות המתפתחות בחלל הפה לרוב כתוצאה מבעיה בריריות (רקמות רכות) לדוגמא: פטריות, אלרגיות, מחלות עור שמתפתחות על הלשון או על גבי החניכיים וכו. פעמים רבות מדובר על תוצר של מחלה או סנדרום ממנו סובלים בין אם מדבר על סכרת, אוסטאופוריזיס, בעיות בקרישיות דם או בעיה אונקולוגית, לכן – אבחון מוקדם וטיפול מהיר קריטיים ויכולים למנוע סיבוכים עתידיים.

לפרטים נוספים
שיננית - היגיינת הפה
שיננית - היגיינת הפה

במרכז כירורגי שוורץ-ארד פועלות שתי שינניות מוסמכות ומנוסות אשר מסייעות בשמירה על היגיינת פה מיטבית - באמצעות ניקוי יסודי של השיניים, הסרת משקעים, גילוי מוקדם של בעיות, ייעוץ מקצועי, הדרכה ועוד

לפרטים נוספים
ניתוחי סנטר - אסימטריה, פיסול סנטר
ניתוחי סנטר - אסימטריה, פיסול סנטר

פיסול סנטר אפשרי הן באמצעות שתל והן באמצעות הזזת עצם הסנטר למיקום שיבטיח מראה מחמיא. שני סוגי ניתוחי הסנטר נחשבים פשוטים יחסית, וניתן לחזור לשגרה כמעט מלאה מיד לאחריהם

לפרטים נוספים
נגישות