לסת עליונה / תחתונה שקועה

מצב שבו הלסת העליונה או הלסת התחתונה שקועה עלול לפגוע בתפקוד התקין וליצור קשיים בלעיסה, בבליעה או בנשיכה. בנוסף נוצרות במקרים רבים בעיות בדיבור ובעיות בנשימה. השפעות נוספות של לסת שקועה הן כאב כרוני במפרק הלסת או בלסתות עצמן. מנשך הפוך פעמים רבות תורם לקושי בסגירת שפתיים, אסימטריה לאורך/רוחב הפנים ו/או לחשיפת חניכיים. על-מנת להביא את הלסת העליונה והתחתונה למקום הנכון ביותר עבורן יתבצע ניתוח אורתוגנטי.

ניתוח לסת תחתונה כולל פיצול של הלסת באופן אנכי, בכל צד מאחורי השן הטוחנת האחרונה. לאחר מכן ניתן להזיז את חלקה הקדמי של הלסת התחתונה קדימה, ובכך להגיע ליחס המתאים. הקיבוע במיקום הרצוי מתבצע באמצעות לוחיות או ברגי טיטניום קטנים. ניתוח זה מתבצע רובו ככולו מתוך חלל הפה ועל כן אין צלקות חיצוניות. ​הניתוח האורתוגנטי מבוצע ע"י צוות מומחים ומשלב טכנולוגיות מתקדמות כגון תכנון דיגיטלי מורכב, המאפשרים להגיע דיוק והתאמת הניתוח באופן ספציפי לכל מטופל.

ליצירת קשר
לסת עליונה / תחתונה שקועה

שאלות ותשובות

מהו הגורם ללסת תחתונה / עליונה שקועה?

בחלק מהמקרים המקור הוא גנטי, והלסת תהיה שקועה כבר בעת הלידה או לאחריה. חבלה עלולה גם היא לגרום ללסת שקועה.

האם יישור שיניים יכול לשנות את היחס שבין הלסתות?

טיפול אורתודנטי (יישור שיניים) עשוי לפתור את בעיית הלסת השקועה במקרים קלים. כשהפער בין הלסתות משמעותי, נדרש ניתוח אורתוגנטי. במצבים אלה ייתכן צורך בהליך שכולל 3 שלבים: יישור שיניים כטיפול מקדים, ניתוח אורתוגנטי ויישור שיניים לעמדה הסופית אחרי שהלסתות כבר ממוקמות נכון.

יש לכם עוד שאלות?

צרו איתנו קשר

עוד במרכז

מנשך הפוך / לא תקין
מנשך הפוך / לא תקין

שיניים תחתונות שעולות על אלה העליונות מייצרות קושי אסתטי ועלולות לשבש את גדילת הלסתות. כירורג פה ולסת מומחה ישלב בין מספר גישות אפשריות, לרבות ניתוח אורתוגנטי במידת הצורך, וכך ישפר את המנשך ואת תפקוד מערכת הלעיסה

לפרטים נוספים
טיפולי שיניים תחת הרדמה כללית
טיפולי שיניים תחת הרדמה כללית

מרכז כירורגי שוורץ-ארד מאושר ע"י משרד הבריאות לביצוע הרדמה כללית וסדציה תוך ורידית (עמוקה). ניתן לעבור כל טיפול תחת הרדמה כללית, על סמך תוכנית מותאמת אישית ובחדרי טיפול וניתוח משוכללים

לפרטים נוספים
חשיפת ניב כלוא
חשיפת ניב כלוא

במידה והשן כלואה וטרם בקעה או בקעה באופן חלקי, יש צורך בעקירה כירורגית שן בינה. הכוונה להליך כירורגי בו חושפים את האזור ומבצעים חתך ברקמה, לאחר מכן עוקרים בעדינות את השן ושורשיה ומסיימים בתפירה. במקרים רבים אנו ממליצים על הנחת פלזמה עשירה בפיברין (PRF) שמשמשת כמו "דבק ביולוגי" לצורך זירוז תהליכי הריפוי לאחר העקירה.

לפרטים נוספים
נגישות