לסת עליונה / תחתונה שקועה

מצב שבו הלסת העליונה או הלסת התחתונה שקועה עלול לפגוע בתפקוד התקין וליצור קשיים בלעיסה, בבליעה או בנשיכה. בנוסף נוצרות במקרים רבים בעיות בדיבור ובעיות בנשימה. השפעות נוספות של לסת שקועה הן כאב כרוני במפרק הלסת או בלסתות עצמן. מנשך הפוך פעמים רבות תורם לקושי בסגירת שפתיים, אסימטריה לאורך/רוחב הפנים ו/או לחשיפת חניכיים. על-מנת להביא את הלסת העליונה והתחתונה למקום הנכון ביותר עבורן יתבצע ניתוח אורתוגנטי.

ניתוח לסת תחתונה כולל פיצול של הלסת באופן אנכי, בכל צד מאחורי השן הטוחנת האחרונה. לאחר מכן ניתן להזיז את חלקה הקדמי של הלסת התחתונה קדימה, ובכך להגיע ליחס המתאים. הקיבוע במיקום הרצוי מתבצע באמצעות לוחיות או ברגי טיטניום קטנים. ניתוח זה מתבצע רובו ככולו מתוך חלל הפה ועל כן אין צלקות חיצוניות. ​הניתוח האורתוגנטי מבוצע ע"י צוות מומחים ומשלב טכנולוגיות מתקדמות כגון תכנון דיגיטלי מורכב, המאפשרים להגיע דיוק והתאמת הניתוח באופן ספציפי לכל מטופל.

  צרו קשר - אנחנו כאן בשבילכם
  לסת עליונה / תחתונה שקועה

  שאלות ותשובות

  מהו הגורם ללסת תחתונה / עליונה שקועה?

  בחלק מהמקרים המקור הוא גנטי, והלסת תהיה שקועה כבר בעת הלידה או לאחריה. חבלה עלולה גם היא לגרום ללסת שקועה.

  האם יישור שיניים יכול לשנות את היחס שבין הלסתות?

  טיפול אורתודנטי (יישור שיניים) עשוי לפתור את בעיית הלסת השקועה במקרים קלים. כשהפער בין הלסתות משמעותי, נדרש ניתוח אורתוגנטי. במצבים אלה ייתכן צורך בהליך שכולל 3 שלבים: יישור שיניים כטיפול מקדים, ניתוח אורתוגנטי ויישור שיניים לעמדה הסופית אחרי שהלסתות כבר ממוקמות נכון.

  יש לכם עוד שאלות?

  צרו איתנו קשר

  עוד במרכז

  השתלות שיניים
  השתלות שיניים

  שתל דנטלי הנו למעשה תחליף לשורש שן שחסרה או נעקרה. "שורש" זה מוחדר ללסת ובכך מחליף את שורש השן הטבעית החסרה. שתלים דנטליים קיימים בצורות, גדלים ופני שטח שונים.

  לפרטים נוספים
  מפרקי לסת TMJ
  מפרקי לסת TMJ

  פגיעה במפרקי לסת (TMJ) עלולה לגרום לכאב ניכר, קושי לבצע פעולות שונות עם הפה, קליקים, טנטון ופגיעות נוספות. הטיפולים האפשריים הם סד לילה, פיזיותרפיה, ארתרוסקופיה ושטיפת מפרק - וכדי לבחור את הטיפול המיטבי יתבצע קודם כל אבחון מקצועי מעמיק

  לפרטים נוספים
  עקירה כירורגית
  עקירה כירורגית

  ישנם שני סוגי עקירות שיניים: עקירות פשוטות ועקירות מורכבות וכירורגיות. העקירות הפשוטות מבוצעות בשיניים שכבר צמחו ושניתן לראות אותן בתוך חלל הפה. עקירות כאלה לרוב יתבצעו בהרדמה מקומית וללא בעיות או הפתעות במרכז הכירורגי שלנו. העקירה תתבצע על ידי אחד הרופאים המומחים שלנו בעזרת מלקחי חילוץ (צבת מיוחדת).

  לפרטים נוספים
  נגישות