טיפולי שורש – אנדודונטיה

טיפול שורש הוא המענה המתאים למצב שבו השן סדוקה, כשהשן נדחפה פנימה עקב חבלה, במקרים של עששת וכשהשן נגועה בזיהום. השלב הראשון הוא אבחון שמטרתו הערכת מצב תעלות השורש, באמצעות צילומים ומיקרוסקופ. השלב השני הוא סילוק הדלקת, הרקמות הנגועות והזיהום, ע"י מחטים מיוחדות, שטיפות ומכשור ייעודי לניקוי התעלות. השלב האחרון הוא סתימת השורש, בעזרת חומרים מיוחדים בשילוב תחמוצות אבץ וחומרים נוגדי דלקות. טיפולי שורש מבוצעים ע"י אנדודונטים – מומחים בתחום ספציפי זה שעברו הכשרה מתאימה.

אמצעי הדמיה משוכללים, חומרים מתקדמים והבקיאות המקצועית של האנדודונטים מאפשרים, בחלק מהמקרים, להשלים טיפול שורש בפגישה אחת. במקרים מורכבים או כשהמטופל מבקש לקצר את האורך של כל מפגש, נפרוס את טיפול השורש על פני מספר מפגשים.

  צרו קשר - אנחנו כאן בשבילכם
  טיפולי שורש – אנדודונטיה

  שאלות ותשובות

  מתי כדאי לקחת אנטיביוטיקה - לפני או אחרי טיפול שורש?

  ברוב המקרים אין צורך באנטיביוטיקה לאחר טיפול שורש. הטיפול עצמו מספק פתרון לזיהום, והגוף מפנה את הדלקת מהאזור. עוד כדאי לזכור שנטילת אנטיביוטיקה שלא לצורך עלולה להוביל לתופעות לוואי מיותרות ואף לתגובה אלרגית. ישנם מצבים שבהם יש ליטול אנטיביוטיקה לפני טיפול שורש. בכל מקרה תקבלו מאיתנו המלצות מפורטות וספציפיות עבורכם.

  מהם הגורמים לסדק בשן?

  הסיבה השכיחה לשיניים סדוקות היא טראומה. גורמים אפשריים נוספים הם ברוקסיזם (שחיקה או הידוק שיניים), המבנה האנטומי של השן, הרגלים שמפעילים כוח מוגבר על השן ומחסור בשיניים סמוכות שיוצר חלוקה לא מאוזנת של כוחות הלעיסה.

  יש לכם עוד שאלות?

  צרו איתנו קשר

  עוד במרכז

  עקירה כירורגית
  עקירה כירורגית

  ישנם שני סוגי עקירות שיניים: עקירות פשוטות ועקירות מורכבות וכירורגיות. העקירות הפשוטות מבוצעות בשיניים שכבר צמחו ושניתן לראות אותן בתוך חלל הפה. עקירות כאלה לרוב יתבצעו בהרדמה מקומית וללא בעיות או הפתעות במרכז הכירורגי שלנו. העקירה תתבצע על ידי אחד הרופאים המומחים שלנו בעזרת מלקחי חילוץ (צבת מיוחדת).

  לפרטים נוספים
  מחלות חניכיים - פריודונטיה
  מחלות חניכיים - פריודונטיה

  מחלות חניכיים עלולות לגרום לנזקים חמורים ואפילו בלתי הפיכים, ובהם אובדן שיניים. אבחון מוקדם ככל האפשר וטיפול מתאים, כולל ניתוחי חניכיים במידת הצורך, ימנעו פגיעה קשה בתפקוד הפה ובמראה החיצוני

  לפרטים נוספים
  השתלות שיניים
  השתלות שיניים

  שתל דנטלי הנו למעשה תחליף לשורש שן שחסרה או נעקרה. "שורש" זה מוחדר ללסת ובכך מחליף את שורש השן הטבעית החסרה. שתלים דנטליים קיימים בצורות, גדלים ופני שטח שונים.

  לפרטים נוספים
  נגישות