טיפולי שיניים תחת הרדמה כללית

את כל סוגי טיפולי השיניים – מאלה הבסיסיים כמו ניקוי אבנית או סתימה ועד לעקירות כירורגיות, טיפולי שורש, ניתוחי חניכיים, השתלות שיניים ועוד – ניתן לבצע באמצעות טיפולי שיניים תחת הרדמה כללית או סדציה (טשטוש).

חשוב להדגיש כי על-מנת לבצע זאת נדרש אישור ייעודי לכך, מטעם משרד הבריאות. כמובן גם שלא בכל מקרה הדרך המומלצת והעדיפה היא הרדמה כללית לטיפול שיניים, אלא יש להשתמש באפשרות זו רק במצבים שאכן מצדיקים זאת. בדיוק את הסוגייה הזו נבחן כאן.

מרכז כירורגי שוורץ-ארד מבצע טיפולי שיניים תחת הרדמה כללית או טשטוש עמוק בחדרי טיפול וחדרי ניתוח מתקדמים, הכוללים גם ציוד הרדמה וניטור משוכלל במיוחד. תוכנית הטיפול מותאמת במדויק לכל אדם ומתאימה הן למבוגרים והן לילדים.צוות המומחים שלנו כולל גם רופא מרדים, אחות התאוששות ואחיות חדר ניתוח, ובהתאם כל מטופל וכל מטופלת יכולים לעבור כל הליך דנטלי בביטחון מלא.

 

  צרו קשר - אנחנו כאן בשבילכם
  טיפולי שיניים תחת הרדמה כללית

  מתי כדאי לבצע טיפול שיניים בהרדמה מלאה?

  כאמור, במצבים דנטליים ואישיים מסוימים, הרדמה כללית לטיפול שיניים עשויה להיות דרך הפעולה המומלצת, הנדרשת או פשוט האפשרית. ישנם מצבים בהם ההרדמה המלאה היא בגדר חובה כדי לאפשר טיפול בטיחותי ויעיל למטופל/ת וישנם מצבים בהם זה אפשרי קלינית וטכנית ולכן אפשר להציע זאת למטופלים רלוונטיים.
  ברוב מוחלט של המקרים, מן הסתם, מבצעים את טיפולי השיניים בהרדמה חלקית ולפעמים מלאה/כללית או באמצעות יישום טשטוש כבד (שאינו זהה להרדמה מלאה, אך עם זאת חזק יותר מהרדמה מקומית). כאשר מדובר על טיפול שיניים בהרדמה מלאה, הכוונה היא שמרדימים את כל גוף המטופל ולא רק את האזור המטופל, כך מכניסים את המטופל למצב מבוקר ונשלט של חוסר הכרה. תחת הרדמה כללית או מלאה המטופל "ישן" לגמרי, אינו חש כאב וכמובן אינו מודע לדבר מהסביבה ומהטיפול המבוצע.

  דוגמאות למצבים בהם תומלץ או תוצע אפשרות של טיפולי שיניים בהרדמה כללית הן למשל:
  • הליך מורכב ומקיף של ניתוח דנטלי ו/או ניתוח פה ולסת, בעיקר כאשר יש עבודה כירורגית גדולה לבצע בעת ביקור אחד.
  • לצורך קיצור תהליך טיפולי במקרים של הליכים מורכבים וארוכים.
  • טיפולי שיניים לאנשים הסובלים מרפלקס הקאה (גאג ריפלקס) משמעותי, כך שאינם יכולים בפועל לעבור טיפול כאשר הם במצב של ערות.
  • טיפולים כגון חשיפת ניבים או עקירות כירורגיות בילדים ואנשים עם צרכים מיוחדים, למשל לפני טיפולי אורתודנטיה.
  • כאשר ללא יישום הרדמה מלאה אי אפשר לבצע את הטיפול ביעילות ועם רמת הבטיחות הנדרשת.

  מהם היתרונות של טיפולי שיניים בהרדמה מלאה?

  • מאפשרים לבצע ביעילות, ובטיחות ועם מינימום אי נוחות למטופל טיפולים וניתוחים דנטליים ארוכים ומורכבים.
  • מבטלים את אי הנוחות והכאבים המתלווים ללא מעט טיפולי שיניים – למשל עקירת שן בינה בהרדמה כללית.
  • מבטיחים כי המטופל נמצא בחוסר תנועה מוחלט מה שמאפשר טיפול מדויק, יעיל ובטיחותי יותר.
  • מאפשרים לבצע טיפולי שיניים במטופלים שאחרת לא היו מסוגלים לעבור את הטיפול החשוב.
  מטופלת מורדמת לפני ניתוח

  עקירה בהרדמה מלאה

  לצד טיפולים שהם לגמרי ניתוחי פה ולסת וניתוחים דנטליים משמעותיים, בהם יותר ברור ומצופה שניתן ולעיתים נדרש לבצע אותם תחת הרדמה מלאה, אחד הטיפולים שהכי נפוץ לשמוע לגביהם שאלות ובקשות בהקשר זה הוא ללא ספק עקירה או עקירת שן בינה בהרדמה מלאה.

  טיפול עקירת שן נדרש במקרים רבים, כמו כן יש עקירות מסובכות יותר, שבהן ההליך מצריך תהליך כירורגי מסוים וגם החלמה ארוכה יותר. לכן זה הגיוני שיהיה עניין סביב עקירות בהרדמה מלאה.

  מצבים אלו כוללים למשל עקירה כירורגית בהרדמה מלאה או עקירת שן בינה כלואה בהרדמה מלאה, מצבים בהם בהחלט גם הרבה מבוגרים יעדיפו להיות בהרדמה כללית ולא מקומית ולאו דווקא רק ילדים. כאשר המטופל מורדם, הוא לא זז במהלך הטיפול ומאפשר גישה נוחה וביצוע אופטימאלי של העקירה והתהליכים ההיקפיים לה, הוא אינו חש כל כאב או אי נוחות ואינו מודע לסביבתו ולטיפול, הלא נעים, שהוא עובר.

  מנותחת בהרדמה כללית

  טיפולי שיניים בהרדמה כללית במרפאת שוורץ ארד

  אינספור מטופלים ומטופלות, מכל הגילאים והסוגים, בוחרים לעבור עקירה וטיפולי שיניים בהרדמה מלאה במרכז הרפואי שוורץ ארד. זאת הודות לכך שהמרכז מציעה מקצועית את כל סוגי ההרדמות והטשטוש עם צוות מרדימים בכירים, צוות פרה-רפואי ייעודי ומנוסה בטיפולים מורכבים אלו וכמובן כל הציוד, הטכנולוגיה והאישורים הדרושים לביצוע ההליך באופן בטיחותי, מוצלח וחסר פשרות!

  אנו עומדים בהצלחה בתקנים המחמירים ביותר של משרד הבריאות לגבי יישום הרדמה כללית וגם בתקנים של בריאות השן, מיומנות מקצועית, כירורגיה דנטלית וניתוחי פה ולסת.

  עקירה בהרדמה מלאה

  שאלות ותשובות

  באילו מקרים מומלצים טיפולי שיניים תחת הרדמה כללית או סדציה?

  טיפול שיניים בהרדמה כללית מומלץ למי שחושש מפני הטיפול עד כדי נטייה לדחות או להימנע ממנו. כמו כן מתאימה ההרדמה למטופלים בעלי רפלקס הקאה, מטופלים הסובלים מהפרעות קוגניטיביות, מוטוריות או התנהגותיות, מטופלים בעלי מחלות רקע כגון פרקינסון, מחלת הנפילה, CP או מחלת לב לא יציבה, ומטופלים עם מפתח פה קטן.
  גם כשצפוי טיפול ארוך ומורכב כדאי לשקול הרדמה כללית, כך שניתן יהיה לקצר את משך הטיפול ולמנוע כאב מיותר.

  אילו טיפולים ניתן לבצע תחת הרדמה כללית?

  טיפול שיננית, ניקוי אבנית, סתימות, טיפול שורש, עקירה כירורגית, כתר, טיפולים במפרק הלסת (TMJ), גשרים זמניים ולקיחת מידות לכתרים הקבועים, השתלות שיניים, השתלות עצם, הרמת רצפת סינוס, ניתוחי חניכיים, טיפולים אסתטיים כמו הלבנת שיניים וציפויי חרסינה.

  מהי סדציה עמוקה?

  סדציה הינה טשטוש. סדציה עמוקה מושגת באמצעות שילוב של N2O (המוכר גם כ"גז צחוק") ותרופות. גז הצחוק ניתן באמצעות מכשיר חדשני בעל מערכת בקרה פנימית, כך שהוא בטוח לחלוטין. התרופות ניתנות במידת הצורך בבליעה או במתן תוך ורידי. טיפול בסדציה עמוקה מתבצע בנוכחות רופא מרדים, ומצריך זמן התאוששות לאחריו - לרוב זמן קצר יחסית.

  מהן ההכנות לטיפול שיניים בהרדמה כללית?

  • ביצוע הערכה רפואית מלאה ומקיפה כדי להעריך את הבריאות הכללית של המטופל ואת ההתאמה לעבור הרדמה מלאה.
  • בחינת היסטוריה רפואית, תרופות נוכחיות שנלקחות ובדיקה האם יש להפסיק לקחת חלק מהן לפני הטיפול , בחינה ואיתור של סיכונים פוטנציאליים.
  • הוראות לפני הניתוח, כמו צום של 8 שעות והפסקת נטילת תרופות מסוימות.
  • הסדרת אפשרויות הגעה ובעיקר חזרה הביתה ממרפאת השיניים לאחר השלמת הטיפול וההתאוששות מההרדמה.

  האם טיפולי שיניים בהרדמה כללית מתאימים גם לילדים?

  ילדים קטנים מן הסתם הרבה יותר מתקשים להישאר רגועים, משתפי פעולה ובמצב פיזי ונפשי תקין בעת טיפולי שיניים, אפילו טיפולים בסיסיים. לכן אם מדובר על טיפולים מורכבים מצד אחד או על ילדים מאוד קטנים מצד שני, לא אחת נבחר לבצע את הטיפול תחת הרדמה מלאה, כולל אפילו סתימות או עקירת שן בהרדמה מלאה.
  ביצוע ההליך במרפאה המקצועית והמיומנת, עם צוות הרופאים המתאים, האישורים הרגולטוריים והציוד הנדרש ליישם הרדמות מלאות, האפשרות יותר נפוצה וזמינה.

  יש לכם עוד שאלות?

  צרו איתנו קשר

  עוד במרכז

  ניתוחי סנטר - אסימטריה, פיסול סנטר
  ניתוחי סנטר - אסימטריה, פיסול סנטר

  פיסול סנטר אפשרי הן באמצעות שתל והן באמצעות הזזת עצם הסנטר למיקום שיבטיח מראה מחמיא. שני סוגי ניתוחי הסנטר נחשבים פשוטים יחסית, וניתן לחזור לשגרה כמעט מלאה מיד לאחריהם

  לפרטים נוספים
  עקירות שיני בינה
  עקירות שיני בינה

  במידה והשן כלואה וטרם בקעה או בקעה באופן חלקי, יש צורך בעקירה כירורגית שן בינה. הכוונה להליך כירורגי בו חושפים את האזור ומבצעים חתך ברקמה, לאחר מכן עוקרים בעדינות את השן ושורשיה ומסיימים בתפירה. במקרים רבים אנו ממליצים על הנחת פלזמה עשירה בפיברין (PRF) שמשמשת כמו "דבק ביולוגי" לצורך זירוז תהליכי הריפוי לאחר העקירה.

  לפרטים נוספים
  מחלות חניכיים - פריודונטיה
  מחלות חניכיים - פריודונטיה

  מחלות חניכיים עלולות לגרום לנזקים חמורים ואפילו בלתי הפיכים, ובהם אובדן שיניים. אבחון מוקדם ככל האפשר וטיפול מתאים, כולל ניתוחי חניכיים במידת הצורך, ימנעו פגיעה קשה בתפקוד הפה ובמראה החיצוני

  לפרטים נוספים
  נגישות