לסת עליונה / תחתונה בולטת

לסת בולטת – על רקע גנטי, עקב חבלה חיצונית, בעקבות מציצת אצבע או כל סיבה אחרת – מהווה בעיה אסתטית. בנוסף, בגלל המנשך הלא תקין, קיים סיכון מוגבר לפגיעה בשיניים הקדמיות במקרה של נפילה. תופעות נוספות שנגרמות כתוצאה מלסת עליונה או תחתונה בולטת הן דיבור לקוי, חשיפת יתר של החניכיים, קושי בלעיסה ובבליעה, סנטר לא הרמוני עם הפנים, הפרעות שינה עקב בעיות בנשימה, חניכיים מדממות וכאב כרוני באזור הלסתות.

הטיפול בלסת תחתונה או עליונה בולטת כולל ניתוח אורתוגנטי. במסגרת ניתוח לקיצור לסת תחתונה בולטת יתבצע חיתוך כירורגי בחלק האחורי שלה, החלק הקדמי יוזז אחורה ויקובע למיקום החדש שלו על-ידי שלושה ברגי טיטניום. כמו כן כולל התהליך טיפול אורתודנטי להשלמת השיפור בתווי הפנים ולהבטחת תפקוד מיטבי.

ליצירת קשר
לסת עליונה / תחתונה בולטת

שאלות ותשובות

מהו ניתוח אורתוגנטי?

ניתוח אורתוגנטי, שנקרא גם ניתוח אורתוכירורגי, הוא הליך שמטרתו מיקום מחדש של לסתות ושל שיניים, כך שהיחס בין הלסת העליונה לתחתונה יהיה נכון יותר. התועלת היא הן אסתטית והן תפקודית, וכוללת בין השאר מיקום נכון יותר גם לשיניים ומנשך יציב.

כמה זמן אורך ניתוח אורתוגנטי לתיקון לסת בולטת?

ניתוח פשוט יחסית יימשך שעה עד שעתיים. לצורך ניתוחים אורתוגנטיים דו ליסתיים ולכן מורכבים יותר נדרשות מספר שעות. בדרך כלל ​אחרי ניתוח אורתוגנטי או ניתוח דו ליסתי נשארים באשפוז ללילה אחד.

יש לכם עוד שאלות?

צרו איתנו קשר

עוד במרכז

לסת עליונה / תחתונה שקועה
לסת עליונה / תחתונה שקועה

תיקון לסת עליונה או תחתונה שקועה מתבצע באמצעות ניתוח אורתוגנטי. במרבית המקרים ההליך הכירורגי מתבצע מתוך חלל הפה, כך שלא נשארות צלקות חיצוניות. הלסת השקועה מוזזת למיקום קדמי יותר, ומקובעת בעזרת ברגי טיטניום או לוחות

לפרטים נוספים
שיננית - היגיינת הפה
שיננית - היגיינת הפה

במרכז כירורגי שוורץ-ארד פועלות שתי שינניות מוסמכות ומנוסות אשר מסייעות בשמירה על היגיינת פה מיטבית - באמצעות ניקוי יסודי של השיניים, הסרת משקעים, גילוי מוקדם של בעיות, ייעוץ מקצועי, הדרכה ועוד

לפרטים נוספים
הרמת רצפת סינוס
הרמת רצפת סינוס

כאשר מבצעים השתלות דנטליות (השתלות שיניים) באזור הלסת העליונה, פעמים רבות יש צורך בהרמת רצפת הסינוס על מנת לאפשר בניית עצם והשתלות דנטליות באזור לסת עליונה אחורית.

לפרטים נוספים
נגישות