מנשך הפוך / לא תקין

מנשך הפוך – ליקוי שמוכר גם בשם Cross Bite – הינו מצב שבו השיניים התחתונות נמצאות בעמדה קדמית יותר מאלה העליונות. תופעה זו מאפיינת הן ילדים והן מבוגרים, וכדאי לטפל בה כבר בגיל צעיר – כדי למנוע התפתחות הפרעות לתפקוד התקין של מפרקי הלסת ומערכת הלעיסה. טיפול מוקדם ככל האפשר במנשך לא תקין משפר את אופן גדילת הלסתות ומונע גדילה א-סימטרית, תורם ליכולות הדיבור והלעיסה ומשפיע לטובה על ההרמוניה בפנים.

הטיפול כולל שימוש במכשירים ייעודיים דוגמת רסן הפוך או מרחיב לסת, יישור שיניים ו/או ניתוח אורתוגנטי, בהתאם למאפיינים הספציפיים של הילד או המבוגר ולמידת החומרה של המנשך ההפוך.

  צרו קשר - אנחנו כאן בשבילכם
  מנשך הפוך / לא תקין

  שאלות ותשובות

  מדוע נוצר מנשך הפוך?

  הסיבה העיקרית היא תורשה - מבנה מולד של לסת צרה. גורם אפשרי נוסף הוא התפתחות לקויה של הלסת העליונה בגלל חסימה של דרכי הנשימה שבאף ונשימה מהפה. גם מציצת אצבע עלולה להוביל למנשך לא תקין.

  איך ניתוח אורתוגנטי מתקן מנשך הפוך?

  ניתוח אורתוגנטי מתבצע במקרים שבהם פתרונות אחרים לא הצליחו לשנות את המנשך. הניתוח מאפשר להזיז את הלסתות למיקום נכון יותר, כך שהמנשך לא יהיה הפוך. התועלות של הניתוח הן שיפור בדיבור, בלעיסה, בנשימה וגם במראה. ניתוח אורתוגנטי זה מתבצע תחת הרדמה מלאה ואורך מספר שעות.

  יש לכם עוד שאלות?

  צרו איתנו קשר

  עוד במרכז

  ציסטות ונגעים בחלל הפה
  ציסטות ונגעים בחלל הפה

  ישנם מס' סוגים של ציסטות המתפתחות בחלל הפה ובעצמות הלסתות. הציסטה הינה חלל פתולוגי מצופה תאים (אפיתל) המקיף חומר נוזלי או גבישי. הציסטה יכולה להתפתח באזור רקמות רכות: שפתיים, חניכיים, לשון, חך, או באזור העצם (הלסת).

  לפרטים נוספים
  עקירה כירורגית
  עקירה כירורגית

  ישנם שני סוגי עקירות שיניים: עקירות פשוטות ועקירות מורכבות וכירורגיות. העקירות הפשוטות מבוצעות בשיניים שכבר צמחו ושניתן לראות אותן בתוך חלל הפה. עקירות כאלה לרוב יתבצעו בהרדמה מקומית וללא בעיות או הפתעות במרכז הכירורגי שלנו. העקירה תתבצע על ידי אחד הרופאים המומחים שלנו בעזרת מלקחי חילוץ (צבת מיוחדת).

  לפרטים נוספים
  לסת עליונה / תחתונה שקועה
  לסת עליונה / תחתונה שקועה

  תיקון לסת עליונה או תחתונה שקועה מתבצע באמצעות ניתוח אורתוגנטי. במרבית המקרים ההליך הכירורגי מתבצע מתוך חלל הפה, כך שלא נשארות צלקות חיצוניות. הלסת השקועה מוזזת למיקום קדמי יותר, ומקובעת בעזרת ברגי טיטניום או לוחות

  לפרטים נוספים
  נגישות