מנשך הפוך / לא תקין

מנשך הפוך – ליקוי שמוכר גם בשם Cross Bite – הינו מצב שבו השיניים התחתונות נמצאות בעמדה קדמית יותר מאלה העליונות. תופעה זו מאפיינת הן ילדים והן מבוגרים, וכדאי לטפל בה כבר בגיל צעיר – כדי למנוע התפתחות הפרעות לתפקוד התקין של מפרקי הלסת ומערכת הלעיסה. טיפול מוקדם ככל האפשר במנשך לא תקין משפר את אופן גדילת הלסתות ומונע גדילה א-סימטרית, תורם ליכולות הדיבור והלעיסה ומשפיע לטובה על ההרמוניה בפנים.

הטיפול כולל שימוש במכשירים ייעודיים דוגמת רסן הפוך או מרחיב לסת, יישור שיניים ו/או ניתוח אורתוגנטי, בהתאם למאפיינים הספציפיים של הילד או המבוגר ולמידת החומרה של המנשך ההפוך.

ליצירת קשר
מנשך הפוך / לא תקין

שאלות ותשובות

מדוע נוצר מנשך הפוך?

הסיבה העיקרית היא תורשה - מבנה מולד של לסת צרה. גורם אפשרי נוסף הוא התפתחות לקויה של הלסת העליונה בגלל חסימה של דרכי הנשימה שבאף ונשימה מהפה. גם מציצת אצבע עלולה להוביל למנשך לא תקין.

איך ניתוח אורתוגנטי מתקן מנשך הפוך?

ניתוח אורתוגנטי מתבצע במקרים שבהם פתרונות אחרים לא הצליחו לשנות את המנשך. הניתוח מאפשר להזיז את הלסתות למיקום נכון יותר, כך שהמנשך לא יהיה הפוך. התועלות של הניתוח הן שיפור בדיבור, בלעיסה, בנשימה וגם במראה. ניתוח אורתוגנטי זה מתבצע תחת הרדמה מלאה ואורך מספר שעות.

יש לכם עוד שאלות?

צרו איתנו קשר

עוד במרכז

מפרקי לסת TMJ
מפרקי לסת TMJ

פגיעה במפרקי לסת (TMJ) עלולה לגרום לכאב ניכר, קושי לבצע פעולות שונות עם הפה, קליקים, טנטון ופגיעות נוספות. הטיפולים האפשריים הם סד לילה, פיזיותרפיה, ארתרוסקופיה ושטיפת מפרק - וכדי לבחור את הטיפול המיטבי יתבצע קודם כל אבחון מקצועי מעמיק

לפרטים נוספים
עקירות כירורגיות
עקירות כירורגיות

ישנם שני סוגי עקירות שיניים: עקירות פשוטות ועקירות מורכבות וכירורגיות. העקירות הפשוטות מבוצעות בשיניים שכבר צמחו ושניתן לראות אותן בתוך חלל הפה. עקירות כאלה לרוב יתבצעו בהרדמה מקומית וללא בעיות או הפתעות במרכז הכירורגי שלנו. העקירה תתבצע על ידי אחד הרופאים המומחים שלנו בעזרת מלקחי חילוץ (צבת מיוחדת).

לפרטים נוספים
ניתוחי סנטר - אסימטריה, פיסול סנטר
ניתוחי סנטר - אסימטריה, פיסול סנטר

פיסול סנטר אפשרי הן באמצעות שתל והן באמצעות הזזת עצם הסנטר למיקום שיבטיח מראה מחמיא. שני סוגי ניתוחי הסנטר נחשבים פשוטים יחסית, וניתן לחזור לשגרה כמעט מלאה מיד לאחריהם

לפרטים נוספים
נגישות