ניתוחי חזה

במרכז שוורץ-ארד מתקיימים סוגים שונים של ניתוחי חזה, ובהם: 

 • הקטנת חזה
 • הרמת חזה
 • הגדלה והרמת חזה
 • הקטנה והרמת חזה
 • החלפת שתלים
 • תיקון חזה א-סימטרי
 • תיקון פטמה שקועה
 • גינקומסטיה – ניתוח הקטנת חזה לגברים

את כל הניתוחים ניתן לבצע החל מסביבות גיל 17, כמובן לאחר בדיקות מדוקדקות וחוות דעת מומחה.

  צרו קשר - אנחנו כאן בשבילכם
  ניתוחי חזה

  ניתוח הקטנת חזה

  בניתוח זה מסירים עודפי עור, רקמת שד ורקמות שומן, מעצבים את מבנה השד וקובעים את מיקום הפטמה.

  הניתוח מתאים לנשים אשר סובלות מכאבי גב עקב חזה גדול וכבד, קושי למצוא יציבה נכונה, שפשפות חוזרות ונשנות בעור באזור הקפל התת שדי, וכן במקרים שבהם הרצון להקטין את החזה נובע משיקולים אסתטיים בלבד.

  הניתוח אורך בין שעה וחצי לשלוש, ומתבצע תחת הרדמה כללית. לנשים שמתכננות להיכנס להריון בטווח הזמן הקרוב מומלץ לעבור את הניתוח אחרי הלידה ותקופת ההנקה.

  ניתוח הרמת חזה

  ניתוח הרמת חזה מספק מענה לשדיים שמוטים או בעלי מראה מוארך, כשהפטמות מוטות כלפי מטה או מתחת לפסגת החזה וגם כשהשדיים אינם באותו גובה.

  ההליך הכירורגי כולל הסרת רקמות עור עודפות והידוק רקמות העור שסביב החזה. הרמת חזה מקטינה אותו במידה מסוימת, ולכן במידת הצורך תישקל האופציה לשלב גם הנחת שתלים בבית החזה.

  ניתוח הרמת חזה עלול לפגוע ביכולת להניק, ויש לקחת זאת בחשבון.

  ניתוח הגדלה והרמת חזה

  ניתוח אשר משלב הגדלה והרמת חזה מומלץ במקרים שבהם החזה גם נפול וגם מתאפיין במראה ריק. לרוב תתבצע הגדלה והרמת חזה לאחר לידות והנקות ממושכות או בעקבות דיאטה משמעותית במיוחד.

  השלב הראשון בהליך הכירורגי הוא הנחת השתלים בכיס ייעודי בבית החזה, ולאחר מכן, אם יש צורך בכך, יוסרו עודפי עור והפטמות והעטרות יועברו למיקום חדש על-מנת ליצור מראה הרמוני ושובה לב.

  ניתוח הגדלת והרמת חזה אורך בין שעתיים לשלוש, ומחייב הרדמה מלאה.

  ניתוח הקטנה והרמת חזה

  ניתוח הקטנה והרמת חזה כולל הסרת רקמת שד פנימית עודפת, הסרת עודפי שומן ועור ומיקום מחדש של הפטמות והעטרות במיקום גבוה יותר.

  התוצאה: שד קטן יותר וזקוף, בהתאם לרצונה של המטופלת. ניתן לבצע את ההליך הכירורגי דרך חתך שמקיף את הפטמה, יורד ממנה בקו ישר אל הקפל התת-שדי ושם נמשך מעט לרוחב (מעין צורך עוגן). אופציה נוספת היא ללא החתך האופקי, אלא רק דרך חתך סביב הפטמה ומשם כלפי מטה. בחירת אופן הניתוח היא בהתאם להיקף ההקטנה וההרמה הדרוש.

  החלפת שתלים

  ניתוח החלפת שתלים מתבצע ב-3 מצבים אפשריים:

  א. רצון לשינוי גודל החזה – בין אם הקטנתו, כלומר החלפת השתלים בקטנים יותר, ובין אם הגדלתו באמצעות הרחבת הכיס בבית החזה והנחת שתלים גדולים יותר מאלה הקיימים.

  ב. קרע בשתל או בעיה רפואית – קרע עלול לגרום לדליפת סיליקון ועל כן נדרשת הוצאת השתלים והכנסת חדשים במקומם. גם כשמתפתחת רקמה צלקתית נוקשה סביב השתל, כזו שגורמת לכאב, מומלץ לבצע החלפת שתלים.

  ג.  התיישנות – ההמלצה העדכנית היא להגיע לבדיקת מומחה כשחולפות 10 שנים ממועד הגדלת החזה. אבחון מקיף מאפשר לקבל את ההחלטה הנכונה, האם הגיע הזמן להחליף את השתלים או שהם עדיין בטוחים לשימוש.

  חזה א-סימטרי

  תיקון חזה א-סימטרי הוא ניתוח שמותאם באופן מושלם למאפיינים הספציפיים של החזה של המטופלת, ולגורמי הא-סימטריה.

  הפתרונות האפשריים הם הגדלת חזה עם שתלי סיליקון בגודל שונה, הרמת חזה, הקטנה ועיצוב מחדש של צורת כל שד, ושילוב בין הנ"ל.

  חזה א-סימטרי

  שאלות ותשובות

  מה כולל ניתוח תיקון פטמה שקועה?

  פטמה שקועה - בין אם עקב פגם מולד ובין אם כתוצאה מכוויה, זיהום, צלקת, ירידה דרסטית במשקל או סרטן - ניתן לתקן באמצעות ניתוח ייעודי. אופציה זו מומלצת כשהפטמה שקועה באופן קבוע או לעיתים קרובות. ההליך הכירורגי מתבצע דרך חתכים זעירים של 1-2 מ"מ בין הפטמה לעטרה, והפעולה עצמה היא ניתוק רקמות חיבור וצינוריות חלב קצרות שמושכות את הפטמה כלפי פנים. במרבית המקרים תיקון פטמה שקועה אורך כ-30 דקות, בהרדמה מקומית. זמן ההחלמה קצר למדי.

  איך מתבצע ניתוח גינקומסטיה?

  גינקומסטיה הוא ניתוח הקטנת חזה לגברים בעלי רקמת שד נשית. אופן ביצוע ההליך הכירורגי משתנה בהתאם לדרגת הגינקומסטיה. במקרים של עודפי שד ממוקדים סביב העטרה בלבד (דרגה 1) יוסרו אותן רקמות עודפות. רקמות עור עודפות ייעצמו מעצמן במרבית המקרים. כשישנה כמות משמעותית של רקמות עור מיותרות שמקנות לשד מראה נפול (דרגה 3), הניתוח כולל גם הסרה של רקמות שד וגם הסרה של אותם עודפי עור.

  יש לכם עוד שאלות?

  צרו איתנו קשר

  עוד במרכז

  ניתוח אוזניים
  ניתוח אוזניים

  הצמדת אוזניים משפרת במידה ניכרת את המראה ואת הדימוי העצמי, גם בגיל צעיר וגם בגיל מבוגר. ישנן מספר שיטות לניתוח זה, והבחירה ביניהן מבוססת על אבחון מקיף ומדויק. בכל מקרה ניתן לחזור לשגרה תוך מספר ימים

  לפרטים נוספים
  ניתוח עפעפיים וגבות
  ניתוח עפעפיים וגבות

  ניתוחי עפעפיים וגבות מאפשרים להקנות לאזור העיניים מראה צעיר יותר ומושך יותר. במקרים רבים התועלת כוללת גם שיפור בשדה הראייה. ההחלטה אם לנתח את העפעפיים התחתונים, העליונים ו/או הגבות מתקבלת לאחר אבחון יסודי של רופא מומחה מנוסה

  לפרטים נוספים
  ניתוח מתיחת פנים
  ניתוח מתיחת פנים

  מתיחת פנים היא הליך מקיף ובהתאם אפקטיבי מאוד, שכולל הרמת רקמות עור שצנחו, הידוק רקמות, הסרת עודפי עור, שאיבת שומן וחיזוק שרירים שמשפיעים לטובה על המראה החיצוני. ניתן לשלב את הניתוח עם טיפולים נוספים ליצירת מראה מחמיא במיוחד

  לפרטים נוספים
  נגישות