ניתוחי סנטר – אסימטריה, פיסול סנטר

א-סימטריה בסנטר ניתנת לתיקון באמצעות ניתוח אורתוגנטי פשוט יחסית. על בסיס אבחון מדויק של המצב הקיים, נבחרת אחת משתי השיטות האפשריות לניתוחי סנטר:

א. שתל – שתל סנטר מיוצר מחומר קשיח דוגמת טיטניום או פיק, כדי להבטיח יציבות גם כששרירי ההבעה החזקים שבסנטר נכנסים לפעולה. הקיבוע של השתל מתבצע ע"י ברגים.

ב. ניתוח הסנטר – הליך כירורגי שמתבצע דרך חתך בחלק הפנימי של השפה התחתונה. חתך זה מקנה גישה לעצם הסנטר, שמנוסרת בעזרת מסורית קטנה. השלב הבא הוא הזזת הסנטר למיקום שיבטיח את המראה המבוקש. הקיבוע למקום החדש מתבצע על-ידי ברגים או לוחיות.

ההחלמה מהירה למדי, אם כי נדרשת סבלנות עד לקבלת המראה הסופי והמרשים של הסנטר – לאחר כ-3 עד 6 חודשים. התוצאות נשמרות לתמיד.

ליצירת קשר
ניתוחי סנטר – אסימטריה, פיסול סנטר

שאלות ותשובות

באיזה גיל אפשר לבצע ניתוח לעיצוב סנטר?

הסנטר מתפתח עד לסביבות גיל 17. לאחר מכן ניתן לבצע ניתוח סנטר והתוצאות שלו יישמרו וישפיעו לטובה על ההרמוניה בתווי הפנים ועל הביטחון העצמי.

האם ישנה צלקת אחרי ניתוחי סנטר?

במרבית המקרים ניתוח סנטר מתבצע מתוך חלל הפה, ולכן הצלקת החיצונית היא כמעט בלתי נראית.

מהם הגורמים לא-סימטריה בסנטר?

ישנם 3 גורמים: דימוי גוף, מחלה או עיוות בריאותי והתאמה מגדרית.

יש לכם עוד שאלות?

צרו איתנו קשר

עוד במרכז

מפרקי לסת TMJ
מפרקי לסת TMJ

פגיעה במפרקי לסת (TMJ) עלולה לגרום לכאב ניכר, קושי לבצע פעולות שונות עם הפה, קליקים, טנטון ופגיעות נוספות. הטיפולים האפשריים הם סד לילה, פיזיותרפיה, ארתרוסקופיה ושטיפת מפרק - וכדי לבחור את הטיפול המיטבי יתבצע קודם כל אבחון מקצועי מעמיק

לפרטים נוספים
טיפולי שיניים תחת הרדמה כללית
טיפולי שיניים תחת הרדמה כללית

מרכז כירורגי שוורץ-ארד מאושר ע"י משרד הבריאות לביצוע הרדמה כללית וסדציה תוך ורידית (עמוקה). ניתן לעבור כל טיפול תחת הרדמה כללית, על סמך תוכנית מותאמת אישית ובחדרי טיפול וניתוח משוכללים

לפרטים נוספים
עקירות כירורגיות
עקירות כירורגיות

ישנם שני סוגי עקירות שיניים: עקירות פשוטות ועקירות מורכבות וכירורגיות. העקירות הפשוטות מבוצעות בשיניים שכבר צמחו ושניתן לראות אותן בתוך חלל הפה. עקירות כאלה לרוב יתבצעו בהרדמה מקומית וללא בעיות או הפתעות במרכז הכירורגי שלנו. העקירה תתבצע על ידי אחד הרופאים המומחים שלנו בעזרת מלקחי חילוץ (צבת מיוחדת).

לפרטים נוספים
נגישות