כדי להקל על יצירת הקשר
נא למלא את הטופס הבא

הרמת רצפת סינוס

הליך הרמת רצפת הסינוס הינו הליך כירורגי לבניית עצם באזור לסת עליונה אחורית.

השיניים מוחזקות בתוך רכס העצם. באזור לסת עליונה אחורית, יש מערות אף (חלל אחד מכל צד), או בשמם הנפוץ יותר, הסינוסים מעל שורשי השיניים.
בעקבות אובדן שן/שיניים בלסת עליונה אחורית, מתרחשים שני תהליכים של ספיגה: תהליך של הרחבת חלל הסינוס כלפי מטה וספיגת העצם שהחזיקה את שורשי השן.
בעקבות ספיגת עצם זו, מאבד הרכס הדנטלי מנפחו. שני תהליכים אלה מקטינים משמעותית את כמות העצם לצורך החלפת השיניים בשתלים.
במצב זה דרוש תהליך מקדים של השתלת עצם אשר ישחזר את הנפח החסר ויאפשר התקנת שתלים בצורה טובה.
השתלת עצם זו קרוייה "הרמת רצפת הסינוס". זוהי פעולה כירורגית אשר בה אנו מרחיקים את רצפת הסינוס מחלל הפה באמצעות דחיקה של רצפת הסינוס כלפי מעלה.

לאחר ביצוע הרמת רצפת הסינוס אנו משתילים בחלל החדש שנוצר תחליפי עצם, זאת לצורך עיבוי והגבהת העצם. עיבוי העצם מאפשר לנו להחדיר שתלים בצורה טובה יותר ולעגן אותם. אם ביחד עם פעולת הרמת רצפת הסינוס או בנפרד מספר חודשים לאחר מכן.
הפרוצדורה מתבצעת בדרך כלל ללא כאבים, היא ניתנת לחיזוי, ומאפשרת החדרת שתלים בלסת עליונה בהצלחה.

חשוב להדגיש שהליך כירורגי זה אינו משנה את היחס הבין לסתי מחד אך מאידך, מוסיף את כמות העצם הוורטיקאלית הנדרשת להשתלת שיניים בלסת העליונה.

הרמת סינוס זה ניתוח שבמהלכו עושים חתך קטן בחניכיים באזור המיועד להשתלות בכדי לחשוף את עצם הרכס, חודרים דרך העצם אל קיר הסינוס, חושפים את ממברנת הסינוס (הדופן המרפדת את פנים הסינוס), מרימים אותה כלפי מעלה ושמים מתחתה תחליף עצם.
כך משיגים גובה ורוחב עצם מספקים להשתלות שיניים. לרוב, הפעולה הזו נעשית יחד עם השתלת השתלים הדנטליים, כלומר בפעולה אחת עושים גם השתלת עצם (הרמת סינוס) וגם מחדירים שתלים דנטליים. ניתן בניתוח הרמת סינוס להחזיר את מצב העצם ברכס הדנטלי העליון כמה שנים אחורה ולהרוויח יותר מ-15 מ"מ בגובה וברוחב.
לרוב משתמשים בתחליף עצם ממקור בקר (מוצר מדף). העצם המושתלת עוברת תהליך התבגרות ושחלוף והופכת תוך מס' חודשים לעצם טבעית בלתי נפרדת מעצם המטופל.
ניתוח הרמת סינוס, כאשר נעשה בידיים מיומנות, הוא ניתוח פשוט וקצר עם סיבוכים מינימליים ביותר. לניתוח זה יש היסטוריה ארוכה בעולם הרפואה, והוכיח בצורה חד משמעית את יעילותו בהחזרת העצם שאבדה ושיקום רכס השיניים הדנטלי העליון. אחרי הניתוח צפויה נפיחות קלה בפנים לתקופה של מס' ימים ויש צורך בנטילת טיפול אנטיביוטי לשבוע.

קיימים 2 סוגים של ניתוח הרמת רצפת הסינוס: פתוחה וסגורה.

הרמת סינוס פתוחה

בהרמת סינוס פתוחה, כירורג פה ולסת פותח את הצד החיצוני בלסת כדי למקם גרגירי עצם כתושה שיכולים להיות ממקור אדם, חיה או סינתטיים. לאחר ביצוע פעולה זו נוצרת תשתית עצם טובה אליה ניתן להחדיר שתל דנטלי

הרמת סינוס סגורה

בהרמת סינוס סגורה, כירורג פה ולסת מבצע, דרך חלל הפה, קדח קטן בעצם הלסת, מרים את רירית הסינוס מעלה ומחדיר את גרגירי העצם הכתושה. ניתן לביצוע כאשר יש נפח עצם משמעותי.

טיפול הרמת רצפת סינוס יכול להיות חוויה נוחה וחיובית באם מבוצע במרכז כירורגי שוורץ-ארד.
לפרטים ולייעוץ צרו קשר

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

התגעגענו!

לאחר שעבדנו במתכונת חירום בתקופת הקורונה, מרכז כירורגי שוורץ-ארד חזר לעבוד במתכונת שיגרה בהתאם להנחיות משרד הבריאות.