כדי להקל על יצירת הקשר
נא למלא את הטופס הבא

עקירות כירורגיות

עקירה כירורגית יכולה להתבצע במקרים הבאים

– כותרת השן הרוסה
– שן "ניידת" כתוצאה ממחלת חניכיים מתקדמת או חבלה
– שן שבורה שאינה ניתנת לשיקום
– שיני בינה
– שן כלואה
– שן עודפת

אופן ההרדמה (מקומית, סדציה או הרדמה מלאה) תלוי בעיקר ברצונו של המטופל בהתאם לרמת החרדה ובהתאם לסדר גודלו של הטיפול (שן בינה אחת לעקירה לעומת 4 שיני בינה).
יעוץ מקיף והסבר מלא יינתנו בשלב קביעת תוכנית הטיפול.
ביום העקירה יינתנו תרופות (תלוי במקרה) להורדת החרדה כמו גם להורדת נפיחות וכאב שלאחר הטיפול. אורכו של הטיפול משתנה בהתאם למספר השיניים הנעקרות ובהתאם לאופן ההרדמה.
על פי רוב יש צורך בליווי של מבוגר אחראי באותו היום (במקרה של קטנים), וחובה כאשר מדובר בסדציה או הרדמה מלאה.
ניסיונה העשיר של דר' שוורץ-ארד וטכנולוגיה מתקדמת מאפשרת לך לעבור את העקירות בצורה נוחה ולא מאיימת, ובהמשך ריפוי מהיר תוך כדי הפחתת תופעות הלוואי של כאב וחוסר נוחות, שלעיתים מתלווים לאחר פעולה זו. הוראות קפדניות יימסרו לך לאחר השלמת הפרוצדורה, וזאת על מנת שתהליך הריפוי יקוצר במידת האפשר ללא סיבוכים מיותרים.
ביקורת ומעקב ייקבעו במידת הצורך.

שיני בינה הן שניים טוחנות שלישיות והאחרונות בהתפתחות.
מיקומן הינו בחלק האחורי של הפה, מאחורי השיניים הטוחנות השניות הבוקעות בסביבות גיל 12. סיום התפתחות שיני הבינה הינו בין הגילאים 15-20 , דבר המקושר באופן מסורתי לתחילת תקופת הבגרות והשגת הבינה ומכאן נגזר השם. עקירה כירורגית עבור שן בינה מומלץ לבצע כמה שיותר מוקדם על מנת למנוע סיבוכים בעתיד

כל שן כלואה נחשבת במצב לא תקין ומכאן שיש צורך בהתייחסות טיפולית כמו: עקירת השן, חשיפתה, הבקעתה לחלל הפה או מעקב לאורך זמן.
כאשר לא קיים מספיק מקום לבקיעת שן הבינה, שן הבינה הינה כלואה וכתוצאה מכך מספר בעיות עלולות להתעורר וביניהן:
זיהום, נזק לשן השכנה, מחלת חניכיים, נזק לעצם על ידי יצירת ציסטה או גידול וצפיפות בשיניים הקדמיות.
ההחלמה והריפוי לאחר עקירה כירורגית עבור שן בינה כלואה מהירה יותר וצפויה יותר, עם אפשרויות סיבוך מזעריות אפשריות, ככל שהעקירות מבוצעות בגיל צעיר; גיל העשרה או שנות העשרים המוקדמות.
מחקרים הדגימו כי ההחלמה טובה יותר כאשר השיניים נעקרו לפני הופעת בעיות וזיהומים.

אצל רובנו, אין מספיק מקום בפה לבקיעת כל השיניים כך שכולן תהיינה פונקציונאליות וברות אפשרות ניקוי. כאשר מתרחש תהליך כזה והשן אינה יכולה לבקוע במלואה לעמדה תקינה לצורך לעיסה ופונקציה, השן נקראת שן כלואה.
החשיבות הגדולה של מצב זה הינו חוסר היכולת לנקות את אזור השן כראוי, דבר המקשה גם על ניקוי הטוחנת השנייה (השן הממוקמת קדמית לשן הבינה).
כתוצאה מכך יכולות להתרחש הפרעות שונות וביניהן עששת ומחלות חניכיים ועצם.
בדרך כלל נלקח צילום רנטגן מיוחד של הפה והלסתות, לצורך קביעה אם שיני הבינה כלואות.

קיימות 3 צורות של כליאה

כליאה ברקמה רכה: אין מספיק מקום כדי לאפשר לחניכיים לסגת, למרות התחלת בקיעת השן ו"פריצת" הכותרת מעבר לעצם. השן
כלואה מתחת לחניכיים. צורה זו מאופיינת על- ידי כיסוי השן הכלואה רק על ידי רקמה רכה (רקמת החניכיים), דבר המונע אפשרות ניקוי תקין של האזור ובמקרים מסוימים מוביל לדלקות וזיהומים באזור.
כליאה חלקית בעצם: מתרחשת כאשר קיים חוסר מקום משמעותי יותר לבקיעת שן הבינה. במצב זה שן הבינה מכוסה חלקית בעודף חניכיים וחלקית בעצם הלסת. שן הבינה אינה פונקציונאלית בתהליך הלעיסה ולא ניתנת לניקוי, דבר המוביל במקרים רבים לדלקות וזיהומים באזור.
כליאה מלאה בעצם: מתרחשת כאשר אין כלל מקום לבקיעת שן הבינה. במצב זה שן הבינה מכוסה במלואה בחניכיים ועצם, נותרת כלואה במלואה מתחת לחניכיים ועצם הלסת ולא נראית כלל בחלל הפה.

טיפול עקירות כירורגיות יכול להיות חוויה נוחה וחיובית באם מבוצע במרכז כירורגי שוורץ-ארד.
לפרטים ולייעוץ צרו קשר

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

רוצים להתייעץ איתנו?