24/01/24

ניתוח אף לגברים – לשפר את מראה האף שלך

בעולם בו לאסתטיקה ולרושם חיצוני יש המון משמעות וכאשר שדרוגים ושינויים אסתטיים הפכו להרבה יותר נגישים, מגוונים ומוכרים, יותר ויותר גברים מתקרבים לרעיון של עידון ושיפור מאפיינים פיזיים בגופם, בדגש על הפנים. זה בהחלט ניכר בהקשר לתחום המתפתח בפופולאריות: ניתוח אף לגברים וטיפולים אסתטיים מתקדמים לשיפור מראה האף אצל גברים.

 

ניתוח אף לגברים
קרדיט: שוורץ ארד

 

מדוע יש עניין גובר בניתוח אף גברים?

התפיסה התרבותית לגבי אסתטיקה גברים – ועצם הקיום של קונספט כזה – התפתחה מאוד ועברה אבולוציה של ממש בעשורים האחרונים, כך שהיום הרבה יותר מקובל שגם גברים "יתעסקו" בהיבטים אסתטיים לגבי עצמם ואף יעשו צעדים מעשיים לשפר ולשדרג את המראה והאסתטיקה שלהם.

היום יש מודעות רבה מאוד למראה פנים הרמוני, סימטרי ומושך, הן מבחינת הציבור והן מבחינת ההרגשה של כל אחד ואחת כלפי עצמם. הנגשת התחום, הפיכתו למקובל ומדובר הרבה יותר לצד העלייה בשיח התקשורתי והאישי לכך שלגיטימי לגמרי שגבר ישאף לשפר את תחושותיו שלו או של הסביבה כלפי המראה החיצוני שלו הם גורמים מרכזיים בעליה בעניין ובפופולאריות של טיפולים אסתטיים אצל גברים בכלל וטיפולים אסתטיים לשיפור מראה האף אצל גברים בפרט.

השפעת ניתוח אף לגברים על המראה והבריאות הנפשית והפיזית

ניתוח אף גברים מבוצע לעיתים מסיבות רפואיות-פיזיולוגיות, לעיתים מסיבות אסתטיות ולעיתים בגלל שילוב של הסיבות והגורמים הללו. כמו שזה נכון לגבי נשים, זה בהחלט נכון גם לגבי גברים, שכאשר מראה האף הופך סימטרי, הרמוני ויפה יותר בהקשר הרחב של מראה הפנים, הבטחון העצמי עולה, תחושת הערך העצמי משתפרת וגם האטרקטיביות החברתית של הגבר יכולה להשתפר.

בהקשרים בריאותיים, כאשר מבצעים לגבר ניתוח אף רק או גם מסיבות רפואיות ותפקודיות, אז הנשימה משתפרת, איכות החיים עולה והבריאות הכללית בהחלט יכולה להשתפר. מדובר במקרים אלו, למשל, על ניתוח מחיצות אף, ניתוח קונכיות באף או ניתוחים לתיקון מבנה הסחוס באף.

מתי נדרש ניתוח אף לגברים?

הנסיבות לצורך או לרצון בניתוח יכולות להיות בעיות רפואיות-תפקודיות של מערכות האף, הליחה והנשימה ו/או נסיבות אסתטיות במהותן כמו אף סולד מדי, אף גדול מדי, אף עקום, אף שאינו סימטרי ליתר הפנים וכיוצא באלו.

 

ניתוח אף גבר
קרדיט: שוורץ ארד

 

סוגי ניתוחי לאף בגברים

בהקשר להליכים כירורגיים באף – מסיבות רפואיות, אסתטיות או שילוב של השתיים – יש ניתוח אף פתוח שבו הטיפול והשינוי לרקמות מבוצע דרך חתך חיצוני קטן בבסיס האף ויש ניתוח אף סגור שבו הגישה לתוך רקמות האף מבוצע דרך חלקו הפנימי של האף וללא חתכים חיצוניים המשאירים צלקת.

דוגמאות להליכים נפוצים ומבוקשים הן למשל:

  • הפחתה או תוספת של גבנונית האף.
  • הצרה או הרחבה של האף.
  • תיקון של אף עם מראה סולד מדי.
  • תיקון מצב או באף נמצא בזווית עקומה או לא סימטרית.
  • תיקון ושיפור מראה של אף שמוט מדי.
  • הליך להקטנת הנחיריים והשגת מראה סימטרי, אסתטי יותר של האף והפנים בכלל.

 

לקביעת פגישת ייעוץ ולפרטים נוספים, פנו למרפאת שוורץ-ארד ואתם בדרך למראה אף ופנים אסתטי ומשופר.