28/06/23

ניתוח פנים: איזה אני צריכה?

הפנים שלנו הן כרטיס הביקור שלנו בחיים. לאן שלא נלך, המראה שלהן משדר לאנשים סביבנו מסרים לגבינו. למשל, אם הפנים שלנו זועפות נראה כעוסים ופחות מזמינים. עם הגיל עור הפנים הופך רפוי יותר ונוצר מראה מבוגר ועייף. התקדמות הטכנולוגיה בתחום הכירורגיה הפלסטית מאפשרת לשנות את מראה הפנים ולהקנות להן את המבנה הרצוי, כאשר לכל חלק בפנים יש הליך כירורגי אחר המתאים לו. כל ניתוח כזה מעניק לפנים אפקט שונה. החל מניתוחי אף, לסת וסנטר, מתיחת פנים וצוואר, הרמת עפעפיים, ועוד מגוון ניתוחים שקיימים היום לשיפור מראה הפנים.

אז איך תוכלי לדעת איזה ניתוח פנים את צריכה ממגוון הניתוחים הקוסמטיים הקיימים היום? המשיכי לקרוא וגלי.ניתוחי פנים - מסלולים

סוגים שונים של ניתוחי פנים הקיימים היום

קיימים היום סוגים שונים ומגוונים של ניתוחי פנים. כל ניתוח מתבצע לאחר פגישת ייעוץ ראשונית עם הכירורג הפלסטי המטפל, לפני המלצתו ובהתאם לרצונם וציפיותיהם של כל מטופל או מטופלת.

להלן כמה מניתוחי הפנים הפופולריים ביותר היום:

ניתוח אף

האף ממוקם במרכז הפנים שלנו וככזה הוא לוכד אליו תשומת לב רבה. ניתוח אף מתאים לאנשים אשר לא מרוצים ממראה האף שנולדו אתו, או לאחר טראומה כלשהי. האף הוא איבר משמעותי ביותר בפנים, הן מבחינה אסתטית והן מבחינה רפואית. ניתוח אף יעניק למטופל או המטופלת את האף האידאלי, המתאים באופן מדויק לשאר מבנה הפנים, תוך שמירה עליו בתור איבר נשימה חיוני. הניתוח מתבצע על ידי כירורג מומחה לרפואה פלסטית ואסתטית.

ניתוח אוזניים

אוזניים בולטות או גדולות באופן לא פרופורציונלי יכולות להשפיע על מראה הפנים באופן משמעותי.  מעבר לעובדה שהן משפיעות במידה רבה על המראה החיצוני, לגודל וצורת האוזניים קיימת גם השפעה ישירה על הביטחון והדימוי העצמי. היום קיימים ניתוחי אוזניים המאפשרים להתאים את מבנה האוזן לשאר הפנים. ניתוח פנים מסוג זה מומלץ לעבור כבר בגיל צעיר, לרוב בין גיל גן לכיתה א'.

ניתוח לסת

ניתוחי לסת מכונים גם ניתוחים אורתוגנטיים. מטרתם לשפר ולשנות את מבנה הלסת, במקרים בהם המטופל סובל מלסת שקועה או בולטת יתר על המידה. מבנה הלסת בעל השפעה על היכולת שלנו לדבר, לאכול ולנשום באופן תקין. ניתוחים אלו, מעבר לפן האסתטי, גם משפרים את איכות החיים באופן כללי.

ניתוח מתיחת פנים

עור הפנים שלנו מאבד מהאלסטיות שלו עם השנים. ייצור של קולגן פוחת ומתקבל מראה עייף ועצוב, עם עור צנוח ומדלדל. ניתוח מתיחת פנים הוא אחד הניתוחים הקלאסיים והשכיחים ביותר בתחום הכירורגיה האסתטית וניתוחי הפנים. הכירורג הפלסטי המטפל "מותח" את העור, השרירים והשומן לאחור ומתקבל מראה פנים צעיר ורענן, כפי שהיה בעבר.

ניתוח עפעפיים וגבות

ניתוח פנים איזה אני צריכה

ניתוח פנים נוסף פופולרי ביותר הוא ניתוח הרמת עפעפיים וגבות. לחלק הזה של הפנים קיימת השפעה מרבית על המראה הכללי. עם הגיל העפעפיים והגבות מאבדים מסת שריר ושומן ומתחילים לצנוח מטה. ניתוח זה מרים את החלקים האלו כלפי מעלה ומעניק מראה חיוני ואסתטי.

איך אדע איזה ניתוח פנים מתאים עבורי?

במרכז כירורגי שוורץ-ארד, לפני כל הליך ניתוחי מתבצעת פגישת ייעוץ עם הכירורג הפלסטי המטפל שלך. במהלך הפגישה תוכלי להסביר לו מה בדיוק מפריע לך ומה היית רוצה לשנות. בהתאם לפרמטרים השונים, מצבך הבריאותי וציפיותייך, תקבלי את תוכנית ניתוחי הפנים והטיפולים האידאלית ביותר עבורך

 

אולי יעניין אותך גם: